Geçtiğimiz günlerde Yeni Çağ gazetesinin yaptığı bir açıklamaya göre, Dünyanın en zengin insanlarından biri olan ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Türkiye’nin Trakya bölgesinde arazi almıştı. Binlerce dönüm arazi aldığı söylenen Bill Gates’in bu olayı gündeme getirildi ve herkes tarafından konuşmaya başlandı. 

Bill Gates’e Komşu Olacaksınız! Bill Gates Türkiye’den Arazi Aldı Fırsatçılığı!


Bill Gates’e Komşu Olacaksınız!

Tabii bunu gören fırsatçılar da kendi arazilerini “Bill Gates’e Komşu Olacaksınız!” diyerek satmaya çalıştılar. Gündemde yoğun dikkat çeken bu olayın üzerine Tarım Ve Orman Bakanlığı açıklama yaptı. Yaptıkları açıklamaya göre Bill Gates üzerine yapılan bu iddiaların aslında gerçek olmadığı yönünde.

Bu tarz haberler yapıldığında hemen inanmamamız gerekiyor. Bill Gates üzerine yapılan bu iddialar tarihte ilk değil. Daha önceden de birçok dünyaca zengin kabul ettiğimiz unlu insanlar hakkında birçok iddia ortaya atılmıştı. Genel olarak bu iddialar devasa büyüklükteki araziler üzerine yapılıyor.

Örneğin Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin Urla’da devasa büyüklükteki bir araziyi satın aldıkları hakkında haberler ortaya çıkmıştı ancak böyle bir durum söz konusu değildi. Ayrıca neredeyse hepimizin tanıdığı dünyaca unlu futbolcuda da böyle bir durum söz konusu olmuştu. Cristiano Ronaldo, oyuncuların malikânesinin yakınında bir yerde ev satın almıştı. Ancak bu tarz yapılan haberlerin hiç biri doğrulanamadı ve kanıtlanamadı.

Arazi satan fırsatçılar ise bu haberlerle beraber sattıkları arazi fiyatlarını arttırarak pazarlamaya sundular. Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin Urla’da devasa büyüklükteki bir araziyi satın aldıkları haberleri gündeme gelince Urla’daki arazi satış fiyatları neredeyse 2-3 kat daha arttı.

Bill Gates’e Komşu Olacaksınız! Bill Gates Türkiye’den Arazi Aldı Fırsatçılığı!


1 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski