Sosyal medyayı bir anda etkisi altına alan Save Ralph animasyonu insanları bilinçlendirmek için yapılmış kısa bir animasyon filmidir. Peki, Save Ralph bizlere ne anlatıyor? Save Ralph Ne demek? Save Ralph animasyonu aslında bizlere neyi anlatmaya çalışıyor?

Save Ralph bizlere ne anlatıyor? Save Ralph Ne demek? Save Ralph animasyonu aslında bizlere neyi anlatmaya çalışıyor?

Save Ralph Animasyonunun Konusu Nedir?

Kısaca anlatmak gerekirse Save Ralph fimi bizlere, Ralph’ın bir kameraya karşı gündelik yaşantısını, laboratuvarda deney tavşanı olarak çalıştığını, çevresindeki insanlarda aynı işi yaparken çeşitli nedenlerden dolayı öldüğünü açıklıyor. Filmin sonunda ise hiçbir hayvana insanların kendi güzelliği için zarar verilmemesi gerektiği anlatılıyor. Peki, bu film bizlere ne anlatmaya çalışıyor?

Gündelik yaşantımızda kozmetik ürünlerden ilaçlara kadar birçok madde ilk olarak hayvanlar üstünde deneyler yapılarak bizlere sunuluyor.  Bu deneyler yapılırken hayvanlar kör olabiliyorlar, vücutlarında yanıklar oluşabiliyor, hastalanabiliyorlar ve ölebiliyorlar ki zaten deney yapılan hayvanların birçoğu deneyler sırasında hayatlarını kaybediyorlar.

Peki, laboratuvarda bu şekilde deneyler görüp onlar için işkencelere maruz bırakılan bu hayvan türleri neler? 


Save Ralph bizlere ne anlatıyor? Save Ralph Ne demek? Save Ralph animasyonu aslında bizlere neyi anlatmaya çalışıyor?

Üzerinde Deney Yapılan Hayvanlar Nelerdir?

Genellikle kobay fareleri, tavşanlar, şempanzeler ve meyve sinekleri gibi hayvanlar üzerinde deneyler yapılıyor. Çoğunluklu olarak deneylerde fareler kullanılıyor. Bunun nedeni ise onların hem küçük olması hem de diğer hayvanlara göre daha dayanıklı olmasına bağlanılıyor.

Aynı şekilde fareler biyolojik açıdan yine diğer hayvanlara göre insanlara daha fazla benziyorlar. Ayrıca farelerin gebelik süresi yaklaşık olarak 20 gün olduğundan dolayı, 1 farenin 15-16 tane çocuğu olunca daha fazla deney yapılabiliyor.

Fareler üzerinde deneyler bittikten sonra insanlara sunulmadan önce şempanzenler üzerinde deneyler yapılmaya devam ediliyor. Peki, tavşanlarda neden deneyler yapılıyor?

Tavşan uysal, temiz ve bakımının çok da zor olmadığı bir hayvan olduğu için deneyler yapılıyor. Ancak tavşanlarda bu durum daha da kötü gözüküyor. Tavşan gibi hayvanlarda hayvanın gözleri ile başlayıp derisine kadar deneyler yapılıyor. Peki, biz bu deneylere karşı oluşan bu durumlara karşı nasıl önlemler almalıyız ve ne yapmalıyız?


Save Ralph bizlere ne anlatıyor? Save Ralph Ne demek? Save Ralph animasyonu aslında bizlere neyi anlatmaya çalışıyor?

Bizler Neler Yapabiliriz?

Sosyal medya üzerinde birçok kozmetik eşya reklamları var. Bizler bu tarz eşyaları almadan önce araştırma yapıp hemen aşağıda gördüğünüz logolara sahip olmayan ürünleri tercih etmemeliyiz. Bilinçli olalım ve insanları bilinçlendirelim.

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski