Ölümünün ardından, bak nasıl da dirildi kainat. Her sabah bizim için doğan güneş dünyamızı aydınlatırken en güzel melodilerle durmadan öten kuşlar, özgürlüğü haykırıyor. Kupkuru dal iken nasıl da açıldı çiçekler? 

Rengârenk bin bir çeşit sadece dallarda değil bastığımız her yerde ballı babalar, sümbüller, menekşeler, papatyalar ve niceleri. Yer yüzü yeşile boyanırken. İçinde sarısı, mavisi, pembesi bütün renkleri barındıran bir renk cümbüşü.

Bize görsel bir şölen hazırlamış adeta. Bütün bunları görmezden gelemeyiz herhalde? Gözümüzü hangi yana çevirsek sanat eseri. Sanatçıya şükürler olsun. Bu eserleri sizlerde görüyor musunuz?

Her gün yanından geçtiğiniz ağaca, selam verip yeniden keşfediyor musunuz? Hayran hayran seyrediyor musunuz? Toprakta canlanan börtü böceği, kelebeği merhamet ile seviyor musunuz? 

Yolunuzun üstünde yavru karıncalar gayretle çalışırken, onları incitmemek için yolunuzu değiştiriyor musunuz? Bir kediyi kucaklayıp mırıltısını dinlediniz mi hiç?

Yumurtadan yeni çıkan civcivlerin cik ciklemesini, su içişlerini seyrettiniz mi hiç? Kainat merhamet ve sevgi ile bezenmişken, rahmet Peygamberi "Merhamet etmeyene merhamet edilmez." Buyurmuştur. Allah'ın sevgisine ve merhametine erişmek istiyorsak sadece sevdiklerini sevmek değil bütün insanları, hayvanları yaratılan her şeyi sevebilmek onlara merhamet edebilmektir. O halde bu güzellikleri bize verene teşekkür edip, hayatımızı bu sevgi ve merhametle donatmalıyız.

Geceyi üzerimize yıldızlı bir örtü kılan, geceden gündüzü çıkaran aydınlığa kavuşturan Allah, merhametlilerin en merhametlisidir.

Sevgi ekranından seyredelim dünyayı, İyi Seyirler!

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski