Stranger Things 4. Sezon da neler olacak sorusu diziyi izleyen hayranların kafasında soru işaretleri bırakıyor. Henüz fragmanı yayınlanmayan 4. Sezon, bizleri nasıl bir macerayla bekliyor? Stranger Things 4. Sezon da neler olacak sorusuna cevap olarak internette birçok teori dolaşıyor. Peki bu teorilerin ne kadarı doğru? Gelin hep beraber bu teorilerin ne kadar doğru olabileceğine bir göz atalım.

STRANGER THİNGS 4. SEZONDA NELER OLACAK 4. SEZON NE ZAMAN GELİYOR?

1-BAD ELEVEN TEORİSİ

Bad Eleven yani kötü on bir anlamına gelen bu teori 3. Sezonda gördüğümüz Rusların Eleven'ı kendi taraflarına çekip kendi silahlarıymış gibi kullanmalarını anlatıyor. 

Dikkat ederseniz Eleven 3. Sezonda güçlerini kaybettiğini görmüştük. Yani Ruslar Eleven'ı silah olarak kullanmaları için ilk önce onun güçlerinden yararlanmamaları gerekiyor. Eleven güçlerini tekrar alması uzun süreceği düşünülüyor. Yani bu da 4. sezon Eleven'ı normal olarak seyredeceğimiz anlamına geliyor. 

Ancak Netfilx’in yayınladığı kısa bir teaserda, Hopper’ın hala Rusların elinde olduğunu görmüştük. Hopper kendi başına kurtulamayacağı için de Eleven'ı bu sezon güçlerini kısa bir süre içinde tekrar kazanmış olarak görmemiz biraz daha olası olabiliyor.

STRANGER THİNGS 4. SEZONDA NELER OLACAK 4. SEZON NE ZAMAN GELİYOR?


2-GEÇİT TEKRAR AÇILIYOR!

Hopper’ın Rusların elinde olarak gördüğümüz o teaserda Rusların bir tren yolu üzerinde çalıştığını gördük.  Ancak bunun gerçek bir tren yolu olup olmadığı şüpheli. Peki üzerinde çalıştıkları bu şey nedir? 

4. Sezonun sonunda Rusların yer altındaki gizli yerinde açtıkları geçit bir şekilde kapanmıştı. Ancak Ruslar pes etmeyerek yeni bir gizli üstte bunu tekrar açacaklardı ki bunu 3. Sezonun sonundaki hapsedip besledikleri demogorgondan da biliyoruz.

En son demogorgonları 2. Sezonda görmüştük ve hepsini Eleven geçiti kapatarak yok etmişti. Bu da demek oluyor ki Ruslar bu işe yeni başlamamış ve uzun suredir zihin hırsızı ve geçit ile ilgili araştırmalar yapıyorlarmış.


3-YENİ KARAKTER GELECEĞİ GÖREBİLİYOR! (006)

STRANGER THİNGS 4. SEZONDA NELER OLACAK 4. SEZON NE ZAMAN GELİYOR?

4. Sezona yeni bir karakter ekleneceği ve bu karakterin tıpkı Eleven gibi psişik güçlere sahip olacağı konusunda birçok teoriler var. Peki Eleven gibi psişik güçlere sahip olacak bu karakter kim? 

006’nın gücü yakın zamandaki geleceği görebilmesidir. Çizgi romanında ki gibi yakın zamanda oluşabilecek iyi yâda kötü olayları bir anda gözünün önüne getirerek görmesidir. Peki 006’nın Eleven'la nasıl bir ilişkisi var? 

Aslında 006 tıpkı Eleven gibi laboratuvardaki deneklerden biriydi ki zaten aldıkları numaralarla da bunları biliyoruz ve en son deneğin 11 olduğu hakkında da teoriler de var. 

Hatta bu deneklerin tümünü eğer 4. Sezondan sonra dizi devam ederse görebiliriz. 006 Bu deneklerin arasında laboratuvardan kaçabilen ilk denekti. Konuyu daha ayrıntılı bir şekilde Stranger Things’in kitaplarından anlayabilirsiniz.

STRANGER THİNGS 4. SEZONDA NELER OLACAK 4. SEZON NE ZAMAN GELİYOR?

4-ELEVEN ÖLÜYOR!

Diziyi izleyen birçok insan 3. Sezondan sonra Eleven'ın bu sezon öleceğini ve dizinin 4. Sezonunun bir final olacağına inanıyor. Ancak bu pek de doğru bir teori değil gibi gözüküyor. 

Çünkü dizinin yapımcıları Duffer kardeşlerin açıklamasına göre Stranger Things dizisi 5 sezon kadar sürebilir. Ancak 5. Sezondan sonra dizi devam eder mi bilemiyoruz. 

Devam etme olanağı düşük gözükmekte çünkü brodhers kardeşler aslında diziyi 4 sezon yapıp bitirmek istiyorlardı. Dizi devam ettikçe oyuncular da büyümeye devam ediyordu ancak diziye yoğun bir ilgi duyulunca diziyi 4 sezon yapıp bitirecekken 5. Sezonun gelme ihtimalini de dizinin hayranlarına verdiler. Tabii isteğimiz 5 sezondan daha fazla sürmesi.


STRANGER THİNGS 4. SEZONDA NELER OLACAK 4. SEZON NE ZAMAN GELİYOR?

5-ARAMIZDAN KİM AYRILIYOR?

3. sezonun sonunda Hopper’ın ölmesi dizinin hayran kitlesini derinden etkilemişti. Daha sonrasında Netfilx’in orijinal youtube kanalında yayınladığı kısa teaserda Hopper’ı tekrar hayatta görmek bizi diziye daha da bağlamıştı.

Ancak bu sezon Hopper’ı gerçekten kaybedeceğimiz yönünde teoriler var. Hopper’ın yaşaması bizleri gerçekten çok mutlu etse de diziden 4. Sezonda ayrılacak karakterin Hopper olarak düşünülmesi içimizi acıtıyor.

Ancak bunu kesin olarak bilemeyiz, bir kitle de bu 6 arkadaşın arasından birinin ayrılacağını düşünüyor. Peki sizce bu kim olabilir? Yorumlarınızı bekliyorum…

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski