En popüler video izleme ve paylaşma platformu olan Youtube, kendi mobil uygulamasını güncelledi. Android ve OİS için gelen bu güncellemeye göre kişiler artık video kalitesini kendileri sürekli olarak seçmek zorunda kalmayacak.

Youtube Yeni Güncelleme, Youtube'den Yeni Güncelleme, Youtube Yenilikleri


Youtube'nin Yeni Güncellemesinde Neler Var?

Yeni güncelleme Youtube mobil uygulamalarında video çözünürlüğünü ayarladığımız panelde geldi. Youtube mobil uygulamasına gelen bu güncelleme olmadan önce Youtube mobil kullanan kişiler video çözünürlüklerini manuel olarak ayarlanıyordu.

 Ancak yeni gelen bu güncelleme ile Youtube mobil uygulamasını kullanan kişiler artık kişinin internet hızına göre videonun çözünürlüğünü belirleyecek. Youtube mobil uygulamasına yapılan bu güncelleme ile kişiler daha sade ve basit bir panelle karşılaşacaklar.


Eklenen Yeni Paneller Neler?

Yapılan güncelleme ve eklenen seçenekler şu şekilde, Youtube ayarlar kısmına 2 farklı seçenek daha eklenmiş olarak görüyoruz. Bunlardan biri “Daha Yüksek Görüntü Kalitesi” bir diğeri ise “Veri Tasarrufu” oluyor.

Daha Yüksek Görüntü Kalitesi sizlerin internetine göre en kaliteli görüntüyü sunmaya çalışırken Veri Tasarrufu ise sizlere görüntü kalitesini en fazla 720p olmak üzere ayarlayacak ancak internet hızınız bu kalitede video çözünürlüğüne yetmezse kalite 144p’ye kadar düşebilecek.

Youtube Yeni Güncelleme, Youtube'den Yeni Güncelleme, Youtube Yenilikleri

Youtube, mobil uygulamasına yaptığı bu güncelleme ile uygulamayı kullanan kişilere daha kaliteli ve daha basit bir panel sunması yönünde. 

Youtube sosyal medya platformu geçtiğimiz günlerde yaptığı güncellemeler ile bizlere daha kaliteli bir panel sunmaya başlıyor. 

Peki, siz yapılan bu güncellemeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski