Kurban Bayramının ne zaman olacağı hakkında birçok sor soruluyor. 2021 yılı Kurban Bayramı ne zaman veya Kurban Bayramı tarihi 2021 gibi cümleler son zamanların araştırma konusu olmuş durumda. Peki 2021 yılı Kurban Bayramı ayın kaçında? İşte detaylar...

kurban bayramı ne zaman veya kurban bayramı kaç gün tatil ve kurban bayramı ne zaman başlıyor2021 Kurban Bayramı Ne Zaman Başlayacak?

Kurban Bayramı bu sene, yani 2021 yılında 20 Temmuz Salı günü başlayıp 23 Temmuz Cuma gününe kadar devam edecek. Yani Kurban Bayramını 20-21-22-23 Temmuz olmak üzere 4 gün kutlayacağız. Aynı zamanda 19 Temmuz Pazartesi günü Kurban Bayramının Arifesi olarak eda edilecek. 

Kurban Bayramının ilk günü tıpkı Ramazan Bayramında olduğu gibi namaz kılınır. Maddi açıdan durumu iyi olan insanlar bu bayramda kurban keserler ve etleri fakir ve yardıma muhtaç insanlara dağıtırlar. 

Kurban kesecek durumu olmayan insanlar ise çevresindeki fakir insanlara maddi destek sağlarlar. Kurban bayramında Müslümanlar birbirleri ile yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olurlar. Gençler büyüklerinin ellerini öper ve büyüklerini ziyaret ederler.


2021 Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün? 

Kurban Bayramı 20 Temmuzda başlayıp 23 Temmuza kadar devam etmesiyle beraber, 19 Temmuz günü Kurban Bayramının Arifesi olarak kabul edildiğinden dolayı 4,5 gün resmi tatil olarak kabul edilir. Buna göre 16 Temmuz Cuma günü mesai bitiminde başlayacak olan tatil, Kurban Bayramı'nın son günü olan 23 Temmuz Cuma gününe hafta sonunu da eklediğimizde bayram tatili 9 gün kadar sürecek

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski