Stranger Things 4. Sezonda neler olabileceği hakkında birçok teori var. Bu makalede ise 4. Sezonda neler olabileceği hakkında konuşacağız. Eğer sizlerin de kendi teorileri varsa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz!


3. Sezonun sonunda Eleven ve Will’in ailesi Hawkins kasabasından ayrılmışlardı. 4. Sezon’un çıkacağı duyurusunda ise "Biz artık Hawkins'te Değiliz" yazıyordu. Yani olayların Hawkinste gerçekleşmediğini bizlere gösterirken geçtiğimiz haftalarda yayınlanan “11 beni duyuyor musun” adlı kısa teaser bizi tekrar Hawkinse götürmüştü. 

Bu sahnelerin geçmişe ait olduğundan önceki yazılarımda bahsetmiştim. Ancak Bazıları bu kısa teaserın geçmişe ait değil şimdiye ait olduğunu düşünüyor. Eğer bu sahneler şimdiye ait bir görüntü olsaydı, olaylalar Hawkins kasabasında değil Hawkins dışında bir yerde olurdu. Yani gördüğümüz bu teaser geçmişe ait bir sahne.

1. sezonda da Hawkins Laboratuvarı içerisinde de bu teasera benzer bazı sahneler görmüştük. Bu sahnelerin bize 4. Sezonda Eleven'ı daha iyi tanıyabileceğimizi gösteriyor olabilir. Ayrıca Hopper karakterini canlandıran David, bizlere Hopper karakterini  bu sezonda daha yakından tanıyabileceğimizi açıkladı. 

Yani 4. Sezonda biraz daha karakterlerin geçmişi üzerinde durulacağını söyleyebiliriz. Bu arada Hopper karakterinin gerçekten güzel, heyecanlı ve üzücü bir geçmişi var. Bunu nereden biliyorsun diye soracak olursanız, sizlere Stranger Things’in  KARANLIK ŞEHİR adlı kitabını şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum. 

Kitabı yaklaşık 4-5 ay önce okumuştum. Eğer Hopper'ın geçmişi hakkında bir yazı gelmesini isterseniz bunu yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ben de isteklerinize göre tekrar bir kitabı gözden geçirip sizlere çok fazla spoiler vermeden anlatabilirim. 

Bu arada kitap Hopper ve Eleven arasında bir kış gününde geçiyor. Sanırım 2. Sezondaki flashbacklerde  gördüğümüz Hopper'ın Eleven'ı bulduğu zamanlarda geçiyor. 

4. Sezonun ne zaman çıkacağına gelirsek, henüz resmi bir bilgi yok ancak Geçtiğimiz günlerde dizinin oyuncularından biri 4. Sezonun ne zaman geleceğine ait bir bilgi paylaşmıştı. Eğer isterseniz 4. Sezonun ne zaman geleceği hakkında bir video yayınlamıştım. O videoya buraya tıklayarak hemen ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski