1 Haftada su diyeti ile sağlıklı bir şekilde zayıflayabileceğinizi biliyor muydunuz? Su diyeti, hem sağlık açısından faydalı hem de kolayca kilo verebileceğiniz bir diyet sistemidir.

Sağlıklı bir vücut için insan bedeninin susuz kalmaması gerektiğini söyleyen uzmanlar, bir insanın günde yaklaşık 2,5-3 litre su tüketmesi gerektiğini vurguluyorlar. 

Su Diyeti Nasıl Yapılır, 1 Haftada 8 Kilo Verin!

Su Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Bir insan vücudunun yaklaşık olarak %75 su ile kaplı olduğundan su içmek insan için oldukça önemlidir. Ayrıca su içerek metabolizmamızın hızlı çalışmasına ve kan basıncının dengelenmesini sağlarız.

Su diyetini yamak için gunde 2,5-3 litre civarında su tuketmeniz gerekmektedir. Ayrıca sadece su değil bir yandan da sağlıklı besinler yemeniz gerekir. Su diyeti her ne kadar sağlıklı olsa da besin alınmadan yapılırsa zararlı olabilmektedir.

Siz su içtiğinizde vücudunuzdaki tokluk hissi artarak acıkmanız daha da uzun sürebilecek. Bu şekilde bir yandan sağlıklı beslenerek bir yandan da su tüketerek tam 1 haftada yaklaşık olarak 7-8 kilo verebilirsiniz. 


Su Diyeti Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Su Diyeti Nasıl Yapılır, 1 Haftada 8 Kilo Verin!

Birçok insanlar yemekten önce su içersem daha tok olurum ve daha az yemek yerim diye düşünse de aslında bu yöntem oldukça sağlıksız bir yöntemdir.

Yemekten önce karnınızı şişirip açlık hissini azaltmak yerine yemekten sonra su içmelisiniz. Ayrıca besin değerleri yüksek besinler tüketmelisiniz.

Sabah kalktığınızda 1 bardak su içebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre aç karınla su içmek metabolizmanızı %24 arttırır. Ayrıca sabah yeni uyandığınızda gelen o açlık hissiyatını da yok eder ve midenizi temizler.

BESLENME PROGRAMI:

Beslenme programı, kilo nasıl verilir, kolay kilo verme yöntemleri
Yorum Yap

Daha yeni Daha eski