Video boyutu küçültme işlemi, günlük hayatımızda internete video yüklerken, bize hem zaman hem de tasarruf kazandırmış olur. Aslında video boyutu düşürme veya video boyutu küçültme işlemini programsız bir şekilde yapan bir çok site var. 

Ancak bu siteler genellikle video boyutu küçültürken, videonun kalite seviyesini de azaltabiliyor. Bu makalemizde ise sizlere kalite kaybı olmadan nasıl video boyutu küçültebileceğinizi göstereceğiz.

Video Boyutu Nasıl Küçültülür? Kalite Kaybı Olmadan Video Boyutu Küçültme!

Bir videonun boyutunu kalite kaybı olmadan yapmak istiyorsanız,
Handbrake adlı programı kullanmalısınız. Program kullanış açısından oldukça kolay ve basit olarak tasarlanmış.

Bu uygulamayı açtıktan sonra ise yapmanız gereken, boyutunu düşüreceğiniz videoyu Handbrake programının üzerine doğru sürüklemek olacaktır. Daha sonrasında ise Present bölümünden General kısmına tıklayarak videomuzun düşük boyutta olacağı kaliteyi belirliyoruz.


Aslında bu kısımda program bize Fast1080p30 formatını öneriyor. Ancak siz videonuzun daha hızlı ve daha düşük bir boyutta olmasını isterseniz, kendinize uygun olan formatı seçebilirsiniz. 

Bu şekilde 1GB olan bir videoyu dahi kalitesiyle oynamadan %70 gibi bir oranla videonun boyutunu düşürebilirsiniz. Yani bu da tam 300Mb gibi bir boyuta düştüğünü bizlere gösteriyor.

Daha sonrasında yapmamız gereken sadece kodlamaya başla butonuna tıklamak olacaktır. Bu kısımda kalite kaybı olamadan video boyutu düşürme işlemi, vidonuzun boyutuna göre uzun sürebilmektedir.

Video Boyutu Nasıl Küçültülür? Kalite Kaybı Olmadan Video Boyutu Küçültme!


Programsız Video Küçültme Nasıl Yapılır?

Tabii ki video küçülteme işlemi online olarak, yani programsız bir şekilde de yapılabilmektedir. Video boyutunu küçültme işlemini programsız olarak yapmak isterseniz OnlineConverter adlı siteyi kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski