Geçtiğimiz günlerde Youtube Türkiye'ye gelen Shorts yani kısa videolar özelliği, kullanıcı sayısını giderek arttırmaya devam ediyor. Youtube Shorts kullanıcılarının en merak ettiği sorulardan bazıları da Youtube Shorts Beta para kazanma veya Youtube Shorts'dan Nasıl Para Kazanılır? oluyor. Peki Youtube Shorts özelliğinden para kazanabilir miyiz? veya nasıl para kazanırız? İşte detaylar...

youtube shorts beta youtube shorts kapatma youtube shorts türkiye youtube shorts video yükleme youtube shorts video indir youtube shorts apk youtube shorts ne zaman gelecek youtube shorts kaldırma youtube shorts indir youtube shorts açma youtube shorts app youtube shorts atma

Youtube Shorts İle Para Kazanmak Mümkün Mu?

Youtube platformunda paylaştığımız bir dakika altı videolar diğer videolarımıza göre daha hızlı bir şekilde izlenme sayısını arttırabiliyor. Youtube'nin yeni Shorts özelliği aynı Tik Tok sistemi gibi kolay bir şekilde videoları izlememizi sağlıyor. Ancak videoları izleyen kitle, videolarda her hangi bir reklam göremiyor. 

Bu nedenle Youtube Shorts özelliğini için alan bir dakika altı videolardan ya çok az bir miktar ya da hiç gelir elde edemiyorsunuz. Tabii Youtube Shorts şimdilik beta aşamasında olduğundan dolayı ileride bir para kazanma özelliği gelmesi muhtemel.

Youtube Shorts her ne kadar bizlere bir gelir elde ettirmese de, küçük olan kanallar ve Youtube platformuna yeni başlamış kanallar için oldukça faydalı bir özellik. Bunun nasıl olduğunu merak ediyorsanız, bu özelliği şu şekilde tekrardan açıklayabiliriz. 

Bu özellik sayesinde Youtube Shorts'a attığınız videolar normal videolarınıza göre daha hızlı tıklanıp kanalınızı daha da ön plana çıkarabiliyor. Yani siz bir Youtube Shorts özelliğine uygun bir video paylaştığınızda, bu özellik sizlerin her ne kadar az aboneniz de olsa paylaştığınız videoyu izlenme süresine göre önermeye başlıyor ve bu şekilde videonuzun tıklanma sayısı hızla artmaya başlıyor. Videonuz beğenen insanlar ise videonuzu izlerken size kolayca abone olabiliyor. Bu şekilde küçük kanal dahi olsanız aboneniz normale göre daha hızlı artabiliyor.

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski