Her geçen gün Youtube platformunda yeni kanallar açılıyor ve sürekli yeni içerikler ortaya çıkıyor. Aynı zamanda birçok kullanıcı yayınladıkları bu içeriklerden para kazanabiliyor. Peki, sizce 0’dan bir kanal açarak para kazanabilir miyiz? Eğer 0’dan yeni bir kanal açacaksanız bilmeniz gereken bazı şeyler var. Sizde bu adımları uyguladıktan sonra yeni bir kanal açsanız dahi geliştiğinizi ve youtube platformunda yükseldiğinizi fark edeceksiniz.

Yotuber Nasıl Olunur, Youtuber Olma Yöntemleri, 2021'de Youtuber Olma Yöntemleri

1-İçeriğinizi ve Kategorinizi Belirleyin

Eğer Youtube platformuna giriş yapmak istiyorsanız bir konunuz olması gerekiyor.  Bunun için öncelikle yeteneklerinizi gözden geçirip, neler yapabileceğiniz hakkında fikir alışverişinde bulunmanız gerekiyor. Örneğin çizim yapma gibi bir yeteneğiniz varsa çizim videoları çekebilirsiniz. Hatta başlarda yüzünüzü ve sesinizi insanlara göstermek istemiyorsanız bu tarz içerikler sizin için uygun olabilir. Ancak çizim yeteneğiniz yoksa üzülmeyin! Çünkü Youtube’de paylaşabileceğiniz birçok içerik türü var.


2-İmkanlarınız Gözden Geçirin

İçeriğinizi belirledikten sonra bunu diğer insanlarla paylaşmak için bir kameraya ihtiyacınız var. İlk başlarda iyi çeken bir kamera (telefon kamerası) yeterli olacaktır. Tabii bu yaptığınız içeriğe göre değişebilir. Örneğin bilgisayar üzerinden videolar çekiyorsanız sizlere kaliteli ses alan bir mikrofon gerekli olacaktır. Tabii mikrofonunuzun çok da kaliteli olmasına gerek yok,  en azından sizi izleyen insanlara en iyi şekilde video sunmalısınız.


3-Montaj Yapmayı Öğrenin

Videonuz ne kadar kalitesiz veya iyi çekilmiş olmasa da, iyi bir montaj ile bu eksikleri tamamlayabilirsiniz. Eğer montaj konusunda pek bir bilgi sahibi değilseniz, Youtube’de videolar izleyerek montaj yapma hakkında bir şeyler öğrenebilirsiniz.


4-Video Ayarlamalarını Özenle Yapın

Diğer aşamaları her ne kadar doğru ve kaliteli bir şekilde yapsanız da bu aşamayı doğru yapmadığınız surece videonuzda bir gelişme göremezsiniz. Hatta kanalınız gelişmeyebilir. Bu nedenle bu maddeyi doğru ve özenle yapmanız gerekiyor. Videonuzu tamamladınız ve artık Youtube’a atmaya hazırsınız. Siz Youtube’a video atarken Youtube sizden videonuz hakkında bazı bilgiler ister. Bunlar; başlık, açıklama, etiket gibi maddelerden oluşur. Siz bu maddeleri ne kadar özenli bir şekilde doldurursanız Youtube’de o kadar ön sıralara çıkarsınız. Ayrıca kartlar, ve video sonlarında çıkan videoları eklemeyi de unutmayın.


5-Video Yüklemeye Düzenli Olarak Devam Edin!

Youtube’da bir video paylaştınız ve o video bir sure sonra az veya hiç izlenmedi mi? Aslında bu oldukça normal çünkü siz Youtube’da bir kanal açarak bir işe girmiş oldunuz. Ve Youtube sizi ne kadar istikrarlı görürse size o kadar önem veriyor ve videolarınız daha da yukselmeye, Youtube’de daha çok ön sıralar çıkmaya başlıyor. Yani Youtube sizin bu işi ciddi anlamdan bir işiniz olarak görmenizi istiyor.


Bu adımları uyguladıktan sonra faydalı olup olmadığını yorumlar kısmında paylaşabilirisiniz!

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski