Uzun süre merakla araştırılan vekaletle kurban kesim fiyatları Diyanet İşleri Başkanı tarafından açıklandı. 

kurban bayramı fiyatları, kurban bayramı vekaletle kesim fiyatları, yurt içi yurt dışı kurban fiyatları

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2021 vekaletle kurban kesim fiyatlarını yaptığı basın toplantısında açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Ali Erbaş, yurt içi vekaletle kurban kesim fiyatının 1125 Türk Lirası, yurt dışı vekaletle kurban kesim fiyatının ise 925 lira olarak belirlendiğini açıkladı. 

Vatandaşlar tarafından merakla araştırılan bu sorunun cevabı sonunda verildi. Ali Erbaş vatandaşlarımızın bu sorusuna karşılık olarak yaptığı basın toplantısında merak edilen bu soruları cevaplarına kavuşturdu.

Ali Erbaş tarafından yapılan bu açıklamaya göre, fiyatların net olarak belirlendiğini görüyoruz. Yapılan açıklama;

  • Yurt İçi - 1125 TL
  • Yurt Dışı - 925 TL
Yapılan açıklamalar bu şekilde. Ayrıca Kızılay yardım kuruluşundan da yakın zamanda bir açıklama gelmişti. 

Geçtiğimiz günlerde Kızılay yardım kuruluşundan yapılan açıklamaya göre, bu sene yani 2021 yılında yurt içi vekaletle kurban kesim ücreti 1050 Türk Lirası, yurt dışı ise 125 Dolar veya 105 Euro olarak belirlenmiş ve açıklanmıştı.

KURBAN BAYRAMI

Kurban Bayramının ilk günü tıpkı Ramazan Bayramında olduğu gibi namaz kılınır. Maddi açıdan durumu iyi olan insanlar bu bayramda kurban keserler ve etleri fakir ve yardıma muhtaç insanlara dağıtırlar. 

Kurban kesecek durumu olmayan insanlar ise çevresindeki fakir insanlara maddi destek sağlarlar. Kurban bayramında Müslümanlar birbirleri ile yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olurlar.

KURBAN BAYRAMI KAÇ GÜN TATİL?

Kurban bayramının kaç gün tatil olduğunu öğrenmek için buraya tıklayarak ilgili makalemize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski