Son zamanlarda adaylar tarafından merak edilen sorulardan bazıları 2021 KPSS başvuru tarihi ne zaman, 2021 KPSS başvuru nasıl yapılır ve 2021 KPSS başvuru ücreti ne kadar gibi sorular olmuştur. Tüm bu soruların cevaplarını bu makalede öğrenebilirsiniz. İşte ayrıntılar ...

KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır? 2021 KPSS Başvuru Tarihi

KPSS BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

2021 KPSS başvuru tarihi 28 Mayısta başladı ve 14 Haziranda sona erecek.
Eğer hala KPSS'ye başvuru yapmadıysanız. Bu kısımdan hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 


KPSS ÜCRETİ NE KADAR?

  • Kamu Personel Seçme Sınavı (Lisans) Başvuru ücreti: Her bir oturum için 90 TL
  • Kamu Personel Seçme Sınavı (ÖABT) Başvuru ücreti: Her bir oturum için 90 TL
  • Kamu Personel Seçme Sınavı (Alan Bilgisi) Başvuru ücreti: Her bir oturum için 65 TL

KPSS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurmak isteyen adaylar, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapabilecekler. Ayrıca bireysel bir şekilde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden ve ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulaması üzerinden de kolaylıkla başvurularını yapabilecekler.

ÖSYM'nin yaptığı açıklamaya göre sınav başvurunda HES kodu bilgisinin alınacağı açıklanmıştır. Başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını yapmadan önce veya başvuru yapacağı merkezlere gitmeden önce HES kodu alması gerektiği açıklanmıştır. Eğer HES kodunun nasıl alındığını bilmiyorsanız Sağlık Bakanlığının kendi internet sitesinden bunu öğrenebilirsiniz. HES KODU NASIL ALINIR?


HES KODU NASIL ALINIR?

HES kodunuzu buraya tıklayarak alabilir veya HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası ve TC Kimlik Seri Numarasının sondan 4 rakamını yazarak 2023'e gönderebilirsiniz. HES koduna bu şekilde sahip olabilirsiniz.


Yorum Yap

Daha yeni Daha eski